Cenová poptávka
Rychlý kontakt telefonZavolejte nám
+420 466 971 391
mailNapište nám
obchod@obal-centrum.cz
E-shop
obalcentrum.cz
telefon +420 466 971 391 ##
Hlavní stránka → PET obaly

PET obaly

PROČ KOUPIT PET OBALY OD SPOLEČNOSTI OBAL CENTRUM?

PET obaly

Hlavní devizou PET materiálu je jeho možná plná recyklovatelnost a zároveň nízká hmotnost obalu. Společnost Obal Centrum nabízí širokou škálu objemů a typů lahví pro maximální uspokojení potřeb našich zákazníků. Nabízíme také odběr menšího množství PET obalů. Velkou výhodou PET obalů je snadné plnění a vyprazdňování. 

Plastové PET láhve jsou vhodné ke skladování a přepravě kapalin v potravinářském, chemickém, drogistickém nebo farmaceutickém průmyslu. PET láhve jsou vyráběny na automatických a poloautomatických strojích technologií vyfukování. Výroba tvarů a objemů PET lahví probíhá na základě požadavku zákazníka.

Plastové PET lahve jsou vyrobeny z Polyetyléntereftalátu (zkratky PET, PTE, PETE, PETP rep. PET-P). Jedná se o termoplast ze skupiny polyesterů, který se používá často jako obalový materiál na potraviny, nápoje a jiné kapaliny. V závislosti na procesu a chlazení možno připravit amorfní PET (průhledný) a polokrystalický PET (mléčně zakalený). Hlavní devizou PET jako materiálu je, že ho možno plně recyklovat. Na rozdíl od ostatních plastů je ho možno pro jeho stabilitu po recyklaci používat na mnohé účely (odhadovaná životnost PET je víc jak 1000 let). PET může být polotuhý (pružný) nebo tuhý, v závislosti na jeho tloušťce. Nepropouští plyny ani páry, po úpravě je též dobře odolný vůči alkoholu a jiným rozpouštedlům. PET lahve jsou velmi pevné a odolné vůči nárazu. PET láhve poskytují výbornou ochranu a proto se používají pro plnění různých nápojů.

Prodej PET lahví u nás probíhá v minimálním množství od celého balení (1 pytel = 40, 50, 60, 70 nebo 100 ks lahví v závislosti na objemu).

Objem PET obalů

  • 100 - 10 000 ml

PET plastové lahve a kanystry

  • PET lahve a PET kanystry jsou vyrobeny z recyklovatelného plastu
  • PET lahve jsou vyráběny s rovným dnem nebo prolisovaným dnem (na sycené nápoje)
  • PET lahve a PET kanystry jsou obecně velmi lehké, nerozbitné
  • některé PET lahve na víno jsou vybaveny vyraženým symbolem vína
  • různé barevné lahví i uzávěrů lahví dle přání zákazníka
  • dle vyhlášky Ministerstva zdravotnictví o hygienických požadavcích na obaly určené pro styk s potravinami a pokrmy, které nejsou určeny k opakovanému použití, nelze v potravinářské výrobě a při uvádění potravin do oběhu opětovně obaly použít k původnímu potravinářskému účelu

Neváhejte nás kontaktovat

Lucie Hanušová

Lucie Hanušová +420 466 971 391 obchod@obal-centrum.cz

Zažádejte si o cenovou nabídku

Chci zjistit cenu obaluChci objednat obalyChci odeslat leteckou zásilkuChci odebrat IBC kontejnerChci opravit IBC kontejner