Cenová poptávka
Rychlý kontakt telefonZavolejte nám
+420 466 971 391
mailNapište nám
obchod@obal-centrum.cz
E-shop
obalcentrum.cz
telefon +420 466 971 391 ##
Hlavní stránkaNádoby na odpad → Klinik boxy

Klinik boxy

Použití klinik boxů, nádob na nemocniční odpad

Klinik boxy - nádoby na odpad, vyrobené z polypropylenu, jsou ideálním obalem pro shromáždění a likvidaci jak nebezpečného zdravotnického odpadu, nebezpečných odpadních látek produkovaných různými průmyslovými odvětvími tak i pro likvidaci skládek nebezpečných odpadů a chemikálií. Klinik boxy (nádoby na mediciální odpad) se někdy nazývají také mediboxy.

 Odolnost našich klinik boxů

Manipulace s nádobami na nemocniční odpad

Bezezbytkové spálení spolu s nebezpečným obsahem zaručuje minimální zátěž pro životní prostředí. Nádoby na odpad jsou vyráběny s hranatým nebo kulatým průřezem. Hranaté nádoby na odpad mají oproti obalům s kulatým průřezem podstatně lepší využití skladovacího prostoru při ukládání naplněných obalů a kónický tvar umožňuje optimální využití ložného prostoru při přepravě prázdných obalů. Konstrukce uzavírání a použitý materiál zaručují bezpečnou manipulaci s naplněnými a předpisově uzavřenými obaly. Klinik boxy splňují beze zbytku všechna ustanovení předpisů ADR a jsou certifikovány pro přepravu nebezpečného odpadu. 

Parametry klinik boxů

objem [l] šířka [mm] délka [mm] výška [mm] hmotnost [kg] UN certifikace
30 335 400 318 1,36 1H2/Y15/S
50 335 400 539 1,90 1H2/Y28/S
60 335 400 640 1,95 1H2/Y30/S

Přednosti klinik boxů a kbelíků na odpady

  • klinik boxy jsou určené ke sběru a likvidaci nebezpečných zdravotnických odpadů (jehly, stříkačky, obvazy, biologický materiál, chemikálie)
  • po uzavření nádoby už víko nelze otevřít !!! (ochrana před zneužitím a znovuuvedením nebezpečných materiálů do oběhu)
  • vysoká odolnost klinik boxů proti propíchnutí stěny - odpovídá normám BS 7320 a NFX 30-500
  • nádoby na odpad plní beze zbytku ustanovení předpisu ADR pro přepravu nebezpečných odpadů vzniklých ve zdravotnictví, odpadá tedy nutnost použití dalších obalů na ostré předměty
  • vysoká bezpečnost obsluhy při manipulaci oproti běžně používaným ale nevhodným obalům (papírová bedna a plastový pytel)
  • úspora prostoru při skladování prázdných i plných nádob na odpad - stohovatelné
  • bezodpadové spálení nádob spolu s likvidovaným odpadem

Laciný konkurenční výrobek? Cesta do pekel

V nezávislých laboratořích byly odzkoušeny i konkureční obaly. Jak bylo zdokumentováno, jejich použití představuje značné riziko pro distributory, konečné zákazníky i širokou veřejnost.

   

Neváhejte nás kontaktovat

Lucie Hanušová

Lucie Hanušová +420 466 971 391
obchod@obal-centrum.cz

Zažádejte si o cenovou nabídku

Chci zjistit cenu obaluChci objednat obalyChci odeslat leteckou zásilkuChci odebrat IBC kontejnerChci opravit IBC kontejner