Cenová poptávka
Rychlý kontakt telefonZavolejte nám
+420 466 971 391
mailNapište nám
obchod@obal-centrum.cz
E-shop
obalcentrum.cz
telefon +420 466 971 391 ##
Hlavní stránkaDoplňky → Sorbenty a havarijní soupravy

Sorbenty a havarijní soupravy

Nabízíme spoustu druhů různých textilních a sypkých sorbentů i speciální balíčky havarijních souprav

Sorpční rohože

Praktické balení ve fólii nebo v kartonu. Náhrada za sypké sorbenty v každém výrobním a opravárenském provozu. Sorpční podložka pod nářadí nebo součástky.

Sorpční koberce

Ekologický prostředek pro řešení případných úniků nebezpečných kapalin. Sorbent je vhodný do průmyslových podniků, autoservisů. Nemění vlastnosti nasorbovaných látek. Sorbenty zachytávají řezné a chladící emulze, ropné látky, vodu a vodné roztoky.

Sorpční polštáře

Snadný záchyt bodových úkapů. Vysoká sorpční schopnost sorbentu. Jednoduchá manipulace. Náhradní náplň záchytných vaniček.

Hydrofobní sorpční rohože

Sorbují ropné látky a oleje. Nepřijímají vodu. Neomezeně dlouho plavou na hladině. Pevná fyzikální vazba mezi zachycenou kapalinoua sorbentem, zachycená kapalina se samovolně neuvolní.

Perforované hydrofobní koberce

Vysoce sorpční hydrofobní netkaná textilie vyrobená z PP mikrovláken s podélnou a příčnou perforací. Dělení koberců bez použití nástrojů. Vysoká sorpční kapacita. Trvale plavou (i po nasycení ropnou látkou) na vodní hladině. Koberec v provedení „zpevněný“ má zvýšenou odolnost proti otěru a rychleji sorbuje uniklou kapalinu.

Chemické sorpční koberce

Rychlé a snadné použití v nouzové situaci, vysoká chemická odolnost. Růžové zbarvení vylučuje možnost záměny s jinými typy sorbentů. Zachycené látky se samy neuvolní. Sorbují velmi rychle a nemění vlastnosti pohlcených látek. Koberce se likvidují stejným způsobem jako nasorbovaná látka.

Sypký sorbent ECO-DRY

Nehořlavá křemelina. Výborně čistí olejové skvrny i ropné emulze z betonu, zámkových dlažeb a silničího asfaltu. Zvláště vhodná na vozovky. Granule mají stabilní tvar i po nasycení. Při opakovaném přejíždění neuvolní nasorbované kapaliny. Rychle sorbuje. Snadna lze zamést. Jednoduchá manipulace. Nízká prašnost. Nízké pořizovací náklady. Výborná náhrada za expandovaný vápenec. Odolná všem chemikáliím s vyjímkou kyseliny fluorovodíkové. K sorbentu je možné zakoupit posypový vozík.

Sorpční drť LITE-DRI

Rychle sorbuje. Neprašná, neabrazivní. Nízká hmotnost a vysoká sorpční schopnost. Lehce spalitelná. Nízké náklady na likvidaci - jen 5 % popela po spálení.

Hydrofobní sorpční hadi

Náplň tvoří tenké polypropylenové proužky cca 6mm široké, které jsou uloženy v polyprolenovém síťovém obalu. Obal je UV stabilní. Proužky výrazně zlepšují prostupnost kontaminované kapaliny a tím lépe využívají sorpční kapacitu. Had je opatřen odolným propojovacím lankem s ocelovými karabinami, pomocí nichž lze hady na sebe napojovat a vytvořit sorpční stěnu. Hustá masa tenkých proužků účinně sorbuje ropnou látku. I po nasátí ropné látky stále plave na vody.

Mobilní havarijní soupravy

Více typů havarijních souprav univerzálních, hydrofobních či chemických.

 

Neváhejte nás kontaktovat

Gabriela Švejdová

Gabriela Švejdová +420 466 971 391
obchod@obal-centrum.cz

Zažádejte si o cenovou nabídku

Chci zjistit cenu obaluChci objednat obalyChci odeslat leteckou zásilkuChci odebrat IBC kontejnerChci opravit IBC kontejner